Podziękowania

 

Rodzina Szlezinger 05.06.2019

Serdecznie dziękujemy za bardzo profesjonalną organizację pogrzebu naszej Mamusi Jadwigi Szlezinger. W tak trudnej sytuacji otrzymaliśmy dużo ciepła i serdeczności. Bardzo Dziękujemy
Rodzina Szlezinger
Rodzina Jung
Rodzina Massalskich

 

Jadwiga Warchoł  06.11.2018.

Odwiedzając w dniu Wszystkich Świętych cmentarz uświadomiłam sobie narastającą liczbę tych, którzy tu spoczywają i których przychodziło mi pożegnać. Zdałam też sobie sprawę, że jak nie obojętnym jest to jak żyjemy, tak też na szczęście tradycja, kultura i religia pomagają nam przeżywać te chwile ostatecznych rozstań na miarę naszego człowieczeństwa, zarówno indywidualnego jak i wspólnotowego. Tak więc gdy pragnąc poprawy szwankującego zdrowia zwracamy się do jak najlepszego lekarza, w momencie kresu życia najbliższych poszukujemy tych, którzy pomogą nam najlepiej ich pożegnać.

Do tej refleksji zainspirowała mnie prezentacja zakładu Zakładu Pogrzebowego „Orcus” w Rybniku, który znam. Osoby prowadzące ten zakład, kolejno panią Zającową, obecnie jej córkę, które same straciły osobę najbliższą – męża i ojca, pomysłodawcy i założyciela zakładu, cechuje właśnie profesjonalizm w najlepszym tego słowa znaczeniu: rzeczowość w udzielaniu informacji o kolejnych krokach w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej, doradzenie i pomoc w załatwianiu formalności w ZUSie, u księdza i przy zorganizowania konsolacji (stypy); na miejscu jest możliwość wyboru trumny lub urny oraz zamówienia kwiatów. Wszystko to w atmosferze dużej życzliwości, zrozumienia oczekiwań bliskich organizujących pogrzeb, jednym słowem odczuwalnych przejawów niezwykłej empatii w trudnych, traumatycznych dla rodziny i bliskich chwilach. Wielokrotnie w ciągu prawie 40 lat korzystając rodzinnie z działalności rodzinnej firmy „Orcus” wiedzieliśmy, że możemy zawierzyć kompetencjom tego zakładu, gdyż w to co robią, wkładają wiele serca.

 

Marek Byrczek  20.08.2018.

Dziękuje firmie ORCUS za profesjonalną obsługę ceremonii pogrzebowej mojej żony śp. Janiny Byrczek.

 

Elżbieta Smoter  12.12.2012.

Firma Orcus została mi polecona i w tej trudnej chwili złożyłam w ich ręce organizację pogrzebu mojego męża . Gdyby nie Zofia Zając nie poradziłabym sobie z tymi wszystkimi sprawami. Bóg zapłać.

 

Danuta Dżulik 13.12.2012.

Dziękuję. Jestem bardzo zadowolona z obsługi pogrzebu mojego ojca. Całość ceremonii przebiegła zgodnie z ustaleniami. Zachwyciła mnie piękna palma na trumnie. Wspaniałe podejście do ludzi, serdecznie dziękuję.

 

Łukasz Nadolny 20.12.2012.

Dziękuję serdecznie za bardzo ciepłe, ale jednocześnie rzeczowe podejście do problemu pochówku mojej mamy. Myślałem, że zostanę z tym sam ale nic bardziej mylnego. W firmie Orcus zostało załatwione wszystko bardzo profesjonalnie .

Dziękuję Łukasz Nadolny.

 

Urszula Wichary 04.01.2013.

To nie pierwszy pogrzeb w mojej rodzinie, który powierzyłam Zofii  Zając i jej firmie. Wspaniała profesjonalna organizacja i przede wszystkim kojący spokój w rozmowie i ustaleniach. Godni polecenia.

Pozdrawiam.

 

Lidia Dutkiewicz - Rybka 21.02.2013.

Dziękuję za profesjonalną obsługę pogrzebu męża.

 

Jan Kardas 26.02.2013.

Dziekuję za zorganizowanie pochówku ojca.

 

Gabriela Zniszczoł  2.03.2013.

Za godne, sprawne i profesjonalne zorganizowanie pogrzebu mamy.

 

Ryszarda Bęczkowska 10.07.2013.

Serdecznie dziekuję za bardzo profesjonalną i sprawną organizację pogrzebu mojego kochanego Taty, Zdzisława Bęczkowskiego. Pragnę nadmienić, że firma Orcus okazała się najtańszą firmą /sprawdzałam/.

Będę polecać. Z takim ciepłem i serdecznością w ogóle dawno się nie spotkałam. Ryszarda Bęczkowska

 

Tomasz Gajewski 4.12.2013

Bardzo dziękuję za profesjonalną obsługę pogrzebu mojej kochanej żony.  Dziękuję za spokój i kulturę przy ustaleniach dotyczacych przebiegu tej smutnej uroczystości. Bardzo mi to pomogło. Tadeusz Gajewski

 

Grzegorz Kuszka 10.12.2013

Dziękuję firmie Orcus za kulturalne, profesjonalne w każdym calu zorganizowanie pogrzebu mojego brata Kazimierza  - Grzegorz Kuszka.

 

Danuta Płaszczyk 20.12.2013

Jeszcze przed świętami chciałam serdecznie podziękować firmie Orcus i jej właścicielce Zofii Zając za sprawne i kulturalne zorganizowanie, i obsługę pogrzebu mojej mamy - Danuta Płaszczyk

 

Alicja Godlewska 29.03.2014

Bardzo dziekuję firmie pogrzebowj ORCUS, a szczególnie Zofii Zając-właścicielce, za godne, profesjonalne zorganizowanie pochówku mego męża, szczególnie za to "coś", czego nie kupuje się za pieniądze (nawiasem mówiąc nie spodziewałam sie,że tak mało zapłacę) a co mogę nazwać ogromnym ciepłem, serdecznością, z którą spotkałam się ze strony Zofii Zając. W tak serdecznej atmosferze łatwiej mi było przejść przez tą traumatyczną sytuację. Jeszcze raz dziękuję. Alicja Godlewska

 

Mackowa 07.04.2014

Dziekuję bardzo za profesjonalną pod każdym względem obsługę ceremonii pogrzebowej mego męża Henryka Macka. W tej sytuacji nie wiem jak bym sobie poradziła, gdyby nie Zosia Zając. Jeszcze raz dziękuję - Mackowa.

 

Oszek 20.12.2015

Serdecznie dziekujemy za bardzo profesjonalną organizację pogrzebu naszego Taty,  w tak trudnej sytuacji otrzymaliśmy dużo ciepła i serdeczności. Bardzo dziękujemy. Syn i córka z rodzinami.

 

Budna 29.09.2016

Dziękuję firmie Orcus za profesjonalną i godną obsługę pogrzebu mojej Mamusi - Małgorzaty Budny - Córka

 

Mieczysław Leśniak 5.10.2016

Pełne słowa uznania dla Zakładu pogrzebowego p.Zajac. Dziękuję za organizację pogrzebu mojej Żony Felicji Leśniak. Firma godna polecenia.

 

Buch 15.10.2016

Serdeczne dzięki za doradztwo w trudnej sytuacji i godny pochówek naszej kochanej córki Anny Buch. Trafiliśmy do firmy Orcus z polecenia i rzeczywiście w tej firmie można zrobić cały pogrzeb za zasiłek pogrzebowy. Rodzice

 

 

 

 

Zakład pogrzebowy Orcus  -  ul. Wodzisławska 11c,  44-200 Rybnik,  woj. śląskie POLSKA   -   Telefon: 601-488-597